Énke

"-I once read a sentence in Samuel Beckett about failure. He writes that the only possibility for a true artist is failure. If it doesn't happen, he becomes like a craftsman. This sentence and this thought have been with me for years, because I see something significant in it... And I love the craftsman. But I love the true artist even more, or would like to. Actually, I was wondering, do you think Samuel Beckett didn't become a craftsman?
He never was. He ended up writing music instead of plays. He is the greatest writer.
I think so. And I think that on the scale that Beckett thinks, there is no need for art.
-He stopped being an artist. What he does is beyond art. "

"-I know all the magic. I learned it so I wouldn't use it. I could bring you to a state where you would be happy and live your life as the saved. Your soul would still be damned. Your true nature would remain dark and you would be lost. Unsalvageable. The cup of suffering must be drunk, yours and others, as many as possible. "H.B.


"-Samuel Beckettnél olvastam egyszer egy mondatot a kudarcról. Azt írja, hogy az igazi művész egyetlen lehetősége a kudarc. Hogyha ez nem éri, akkor olyan lesz, mint egy mesterember. Ez a mondat és ez a gondolat foglalkoztat már évek óta, mert látok benne valami jelentőset... És a mesterembert én szeretem. Viszont az igazi művészt még jobban szeretem, vagy szeretném. Tulajdonképpen az jutott eszembe, hogy szerinted Samuel Beckett nem lett mesterember?
Soha nem lett az. A végén már kottákat írt a drámái helyett. Ő a legnagyobb író. -
Szerintem is. És azt gondolom, hogy ilyen léptékkel, ahogy Beckett gondolkozik, nincs is szükség művészetre.
-Megszüntette a művészetét. Amit Ő csinál, az már a művészet fölött van. "

"-Én minden mágiát ismerek. Azért tanultam meg, hogy ne használjam. Én téged olyan állapotba tudnálak hozni, hogy boldog lennél, és életedet úgy élnéd le, mint az üdvözült. Lelked mégis a kárhozaté lenne. Igazi lényed sötét maradna, és elvesznél. Menthetetlen. A szenvedés poharát meg kell inni, a magadét és a másokét, minél több emberét. "H.B.


Kiállítások/exhibitions



Helyek, ahol voltam:
1994-Gyönk, Művelődési Ház
        Gyönk, Kemler Söröző díszterme
1995- Szekszárd, Z.U.G. Galéria
1999- Gyermely, Polgármesteri Hivatal
2000- Káposztásmegyer, Karinthy Frigyes Á.M.K.
          Nyergesújfalu, Közös kiállítás

2002- Szentendre, Céh Galéria
2003- Budapest, XVIII. kerület Gyöngyvirág utcai Művészház -közös kiállítás
2005-Festészet Napja-XI.ker Kelenvölgyi Műv. Ház
2006.április-Articum Kávézó
2006.július-FSZEK-XVIII-kerület
2007-Téglagyári Megálló
2009-Gödör Klub http://www.youtube.com/watch?v=7WLzQbJy44s
2009-Aba-Novák Internetes Galéria
2010-Budapest-Pótkulcs
2010-csŐgyár-Independent Art Museum
2011-FF Galerie-Budapest-Závodszky Ferenccel
2011-Cökxpon Kultúrális Központ
2011-International Noise-Sidney-Konténer kiállítás
2012-Kerítéskiállítás-FF Galéria szervezése
2012-MÜSZI-MŰVELŐDÉSI SZINT
2016-18.ker. Szabó Ervin Könyvtár
2016-Café Vian - Liszt Ferenc tér
Illusztrációk is történtek...

LÁTTALAK A HÍDON

 HALVÁNY SEJTÉS


MIRE MEGVÉNÜLÜNK
 HAJLÉKONY GERINC
 GÓT-ICA
 NAP ÉS ÉJ
 SZENTKÉP
 X-EK
 X2
 NAÍV SZOBOR
 NAÍV SZOBOR 2.




















Megjegyzések

Népszerű bejegyzések